Діалог заради миру почали налагоджувати з Чернігова

Програма «Миротворення в Україні: роль жінок» стартувала в столиці 18-19 серпня. Її мета — започаткувати діалог між жінками з різних регіонів і створити майданчик, де вони обмінюватимуться думками та баченням перспектив, спільно з державними органами влади шукатимуть шляхи вирішення проблем.

Програма складається з циклу семінарів, що проходитимуть у 16 регіонах України до березня наступного року, а перша така зустріч відбулася в м.Києві, друга в м.Чернігові 27-28 серпня на базі обласної організації Спілки жінок України та підприємства «Навчально-методичний центр профспілок». У ній взяли участь представниці Запорізької, Кіровоградської, Рівненської та Миколаївської областей, а саме – громадські діячі, переселенці, волонтери. Учасниць вітала голова Спілки жінок України Леокадія Герасименко.

Одним із найбільш руйнівних наслідків нинішнього конфлікту є те, що він роз’єднав громади та сім’ї по усій Україні. Налагодження діалогу — єдина можливість подолати ворожнечу та недовіру між різними елементами українського суспільства, і саме жінки здатні допомогти досягнути цієї мети, — вважає голова Чернігівської обласної організації Спілки жінок України Ірина Дорожкіна. — У процесах примирення та порозуміння вони відіграють важливу, але інколи не оцінену належним чином роль.

Програму «Миротворення в Україні: роль жінок» підтримує Посольство Великобританії в Україні та Спілка жінок України. На Чернігівщині захід проходив під патронатом обласної державної адміністрації.

Теми для обговорення в ході семінару наступні: роль жінок у розв’язанні конфлікту в Україні та примиренні людей з різних регіонів, особливо тих, хто має протилежні погляди; бачення нинішньої політичної та безпекової ситуації в Україні; співпраця між представниками влади та громадськими організаціями задля сприяння миротворчим процесам; волонтерський рух; діалог як основний спосіб примирення та відновлення довіри між різними групами суспільства; конфлікт на Донбасі крізь призму родини; Родини переселенців: нове життя, бюрократія, проблеми, право на соціальні пільги; дослідження можливостей у процесі консолідації українського суспільства, зокрема, дискусія про спільні цінності, цілі, символи та звичаї.