Екскурсія бібліотекою ім. В.Г.Короленка та творча зустріч з чернігівськими письменницями

Члени Чернігівської обласної організації Спілки жінок України та міської Ліги (клубу) ділових і професійних жінок відвідали Чернігівську обласну універсальну наукову бібліотеку ім.В.Г.Короленка. Екскурсія бібліотекою та зустріч з чернігівськими письменницями відбулася 26 листопада 2015 року.

Сучасна бібліотека – це не просто «книгосховище», вона йде в ногу з часом, запроваджує інформаційні технології та стає місцем дозвілля майже для всієї родини. Відбулося:

  • знайомство з послугами, що надає обласна універсальна наукова бібліотека ім. В.Г.Короленка (курси комп’ютерної грамотності, клуби вивчення іноземних мов, проектна діяльність за різними напрямками, підготовка та видання книжок, організація виставок та презентацій, конференц-сервіс);
  • спілкування з адміністративним складом і працівниками;
  • екскурс в історію чи не найбільшої книгозбірні Чернігівщини;
  • перегляд мистецьких виставок, що розміщуються у залах;
  • огляд сучасної української літератури;
  • обмін враженнями про прочитане, про відкриті імена та твори;
  • зустріч з чернігівськими письменницями.

Бібліотеку невипадково називають храмом людського розуму, а ще місцем, де живуть книги. Але бібліотека — це не лише книжки, а ще й простір для творчості, інтелектуального розвитку, спілкування. Чернігівська обласна наукова бібліотека імені Короленка вважається родоначальницею бібліотечної системи Чернігівщини. Багато цікавого та незвичного про цей культурний центр дізналися представниці Ліги ділових і професійних жінок міста, які завітали сюди на екскурсію.

Нещодавно виповнилося 100 років будівлі, де розташована книжкова скарбниця. Колись у цьому красивому будинку розміщувався Дворянський та селянський банк, краєзнавчий музей, потім архів, і лише у 1974 році сюди переїхала обласна бібліотека. Сам заклад створений значно раніше, і датою його народження вважається 28 березня 1877 року. Фундатори бібліотеки — О. Тищинський, Олександр і Софія Русові та інші яскраві творчі особистості минулої епохи.

Спочатку це була просто «газетна читальня», а далі поступово збирався фонд бібліотеки. Представники інтелігенції дарували власні книжкові зібрання, придбавали нові видання за рахунок плати, яка бралася за читання книжок. Уже через рік фонд бібліотеки складав 564 книжки. Поступово він збільшувався, і бібліотека перетворилася на культурно-просвітницький центр, де проходили цікаві концерти й зустрічі. На сьогодні книжкові фонди складають майже 850  000 одиниць, які постійно поповнюються.

У бібліотеці працюють 15 відділів, що займаються не лише просвітницькою роботою з читачами, а й науковою, краєзнавчою та видавничою справами. Відвідувачі бібліотеки мають вільний доступ до Інтернету, а працівники бібліотеки можуть надати будь-яку практичну допомогу його користувачам. При закладі функціонують клуби англійської, німецької, італійської, польської мов, де можна навчитися мови та поспілкуватися з волонтерами, котрі допоможуть у засвоєнні мовних навичок.

Велику підтримку надає бібліотеці посольство США в Україні — це придбання новітньої техніки та постійне поповнення фондів бібліотеки в рамках програми « Вікна в Америку».

Директор закладу Інна Аліференко розповіла жінкам про пріоритети розвитку бібліотеки, яка за час існування перетворилася на сучасний культурний центр, до якого кожного дня приходять майже 800 читачів.

Тут відбуваються тематичні заходи, концерти, виставки, зустрічі з цікавими і творчими людьми, семінари, тренінги. 100 працівників бібліотеки, серед яких майже всі висококваліфіковані фахівці, перетворюють бібліотеку на заклад культури європейського рівня. На думку директора, бібліотекар повинен зрозуміти читача і знайти саме те, що його зацікавить.

Багато уваги працівники бібліотеки приділяють людям, які залишилися без роботи, вимушеним переселенцям, людям із вадами, пенсіонерам, дітям. Надається юридична і правова допомога, постійно систематизується інформація, оновлюється система каталогів.

Жінок також познайомили з останніми новинками сучасної української літератури. Закінчилася екскурсія у творчій вітальні за чашкою ароматного чаю. Ділові жінки обмінялися враженнями від цікавої екскурсії і запевнили, що відкрили для себе багато нового.