Круглий стіл «Гендерний аспект управління людськими ресурсами. Подолання жінками суспільних викликів у місцевих громадах»

За ініціативи Департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації, Чернігівського відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування», Програми «U-LEAD з Європою», підприємства «Навчально-методичний центр» профспілок та ГО «Спілка жінок Чернігівщини» 21 листопада 2018 року було проведено «Круглий стіл» за участю осіб, які відповідають або будуть відповідати за впровадження гендерної політики в громаді, та керівників громадських жіночих об’єднань ОТГ «Гендерний аспект управління людськими ресурсами. Подолання жінками суспільних викликів у місцевих громадах». Місце проведення: м. Чернігів, вул. Святомиколаївська, 12-А.

Зі вступним словом до учасників “Круглого столу” звернулися Ніна Лемеш – директор Департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації та Ірина Кудрик – директор Чернігівського відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування». Вони відзначили, що на жаль, іде тенденція значного зменшення представництва жінок серед керівників громад. Так, з 37 голів створених громад тільки 10 жінок.

Тема «Міжнародні гранти, які надають об’єднаним територіальним громадам, та громадським організаціям з метою утвердження гендерної рівності жінок і чоловіків та запровадження гендерних підходів», що розкрила Людмила Чабак радник з питань децентралізації та реформ Чернігівського відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування», викликала жвавий інтерес у учасників заходу.

Також виступили Руслана Нагорна начальник відділу з питань сім’ї та ґендерної політики управління у справах сім’ї та молоді Департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації, Лариса Юда – кандидат педагогічних наук, доцент, Національний університет «Чернігівський колегіум» ім. .Т.Шевченка, радник голови облдержадміністрації з гендерних питань, Ірина Дорожкіна – голова ГО «Спілка жінок Чернігівщини», Наталія Козар – заступник начальника управління аналізу статистичних даних, начальник відділу аналізу даних демографічної та соціальної статистики обласного управління статистики у Чернігівській області та Любов Белінсон – заступник директора Департаменту культури і туризму, національностей та релігій — начальник управління культури, національностей, релігій та економічних питань облдержадміністрації.

Досвідом створення і реєстрації громадської організації “Кіптівська жіноча спілка” поділилась Ірина Дубік – керівник відділу культури, сім’ї, молоді та спорту Кіптівської ОТГ.