На Чернігівщині втілюється проект з побудови жіночого політичного лобі

18 квітня 2018 р. у Чернігові відбувся круглий стіл на тему «Стратегії розширення участі жінок у політиці»

Учасницями заходу стали жінки-лідерки, гендерні експертки, депутатки, представники політичних партій та громадського сектору, владних інституцій тощо. Таким чином відбувся діалог між різними зацікавленими сторонами щодо підтримки жінок у політиці, посилення спроможності жінок брати участь у виборчих процесах, підвищення громадського розуміння переваг політичної участі жінок.

Проект «Жіноче політичне лобі» включає в себе навчання, проходження жінками-учасницями стажування у радах різного рівня повноважень, напрацювання рекомендацій щодо механізмів розширення доступу жінок до виборних посад і політичного лідерства, проведення відповідних інформаційних кампаній.

Відкрила і виступила з вітальними словами голова ГО “Спілка жінок Чернігівщини” Ірина Дорожкіна.

«Не меньше ніж 30-відсоткове представництво осіб однієї статі у владі є міжнародним зобов’язанням України, — говорить регіональна представниця проекту Світлана Жимолостнова. – Крім сприяння рівноправній участі жінок і чоловіків у прийнятті політичних рішень, це є необхідною умовою сталого розвитку суспільства». Радник голови Чернігівської ОДА с гендерних питань Ларіса Юда розповіла про проблеми формування міжфракційних жіночих об’єднань у виборних органах влади . Представники політичних партій підписали Меморандум про співпрацю с Чернігівським обласним осередком ВГО «Жіночий консорціум України» та підтримали квотування в 30% у партійних списках представників одної статі. Дуже символічно, що 9-м учасницям проекту, майбутнім кандидаткам в депутати, вручали сертифікати за успішне проходження навчання та стажування у Школі Жіночого Політичного Лобі(ПУЛ жінок) теперішні депутатки. В цілому учасники і учасниці круглого столу дійшли згоди, що збільшення представництва жінок у політиці сприятиме винесенню на порядок денний нових тем, посиленню конкуренції ідей, що забезпечить прийняття більш виважених рішень, більш відкриту політику, реалізацію програм і послуг, які братимуть до уваги потреби різних груп населення, а головне, що в тих країнах, де цінності демократії та рівності прав жінок і чоловіків є пріоритетом державної політики, значно вищий рівень добробуту та якості життя громадян.

***

Захід відбувся в рамах проекту «Побудова жіночого політичного лобі в Україні», що впроваджується Всеукраїнською громадською організацією «Жіночий консорціум України» за підтримки Фонду Демократії ООН — The United Nations Democracy Fund у партнерстві з ГО «Спілка жінок Чернігівщини» та Чернігівським обласним осередком Всеукраїнської громадської організації «Жіночий консорціум України»