Подолання насильства. Актуальність проблеми в районі

3 грудня в рамках Національної компанії «Стоп насильству!» на території Жадівської сільської ради за ініціативи районної Спілки жінок України відбулося засідання круглого столу «Подолання насильства в сім’ї – одне з першочергових завдань органів виконавчої влади і жіночих громадських організацій».

Досить приємним є той факт, що до проблеми насильства не залишаються байдужими люди, які за наданими повноваженнями мають певний вплив на подібні ситуації, а разом ще й спроможні боротися з такими явищами. У заході взяли участь заступник голови Семенівської районної державної адміністрації Кравцов О.В., представники усіх служб та відділів соціальної сфери району, сільські голови Жадівської, Радомської, Чорнорізької сільських рад разом з головами жіночих рад, представник Семенівської районної ради, Семенівського відділення поліції, районного центру зайнятості, Червоного Хреста.

Перед початком засідання усі учасники заходу спрямували свою роботу за двома напрямками. Група учасників на чолі з головою районної організації Спілки жінок України провели агітаційну та роз’яснювальну роботу з населенням, відвідали ФАП, дитсадок, магазини. Одночасно представники соціальної сфери – учасники заходу на чолі з сільським головою Помозком С.П. відвідали «проблемні» родини, де виховуються діти, з метою контролю за станом створення належних умов існування. Також усім, хто потребував допомоги в одязі, начальником Семенівської районної організації Червоного Хреста України Карпикою С.І. запропоновано одяг для дітей. Не залишили також поза увагою умови проживання переселенців із зони АТО. Це одна родина, де виховується троє дітей. На даний час спільними зусиллями для них створені необхідні умови для проживання. Приємно було чути від них щирі слова вдячності сільській раді, школі і усім жителям села за підтримку та матеріальну допомогу. Добре, що до чужого лиха не залишились байдужими від керівників до простих мешканців.

Рівень безробіття, здорожчання життя призводить до збільшення кількості сімей, які потребують втручання з боку різних служб району. Це і пияцтво батьків, і фізичне насильство, і просто складні життєві обставини. У кожній хаті своя історія!

Тож недарма на захід були запрошені представники місцевого самоврядування та вчителі з сусідніх сіл Чорного Рогу та Радомки.

Засідання «круглого» столу відбулося у приміщенні Жадівської сільської ради. Відкрила його голова районної організації Спілки жінок України Бондаренко Р.І., яка ознайомила присутніх із обласною статистикою щодо фактів насильства у сім’ї.

Верхулевська Н.В., начальник служби у справах дітей, запропонувала зосередити увагу на проблемних родинах та надалі спільними зусиллями виявляти такі сім’ї на ранніх стадіях. До речі, прикрим є той факт, що у районі щороку наявні випадки позбавлення батьківських прав. На сьогодні в інтернатних закладах перебуває 9 дітей.

Спеціаліст І категорії РЦСССДМ Сич В.О. продемонструвала фільм про фізичне насильство над дітьми з боку батьків. У результаті чого представниками однієї зі шкіл було озвучено проблемну ситуацію, яка склалася з одним із учнів школи. Спільними зусиллями за даним фактом було випрацьовано певну стратегію дій.

Звичайно, що під час засідання торкнулися й теми торгівлі людьми. Про це розповіла завідуючий сектором у справах молоді та спорту Шакун О.П., зазначивши, що у нашому районі даний факт також зафіксовано.

Широку дискусію викликала тема щодо роботи соціального працівника у кожному селі. Думки розділилися, одні вважають, що таку посаду повинен обіймати місцевий мешканець (тобто жити завжди поруч), інші ж дотримуються тієї думки, що людина з міста має більший авторитет серед «проблемних» родин.

Далі у виступах заступників директорів шкіл було розкрито проблему профілактики насильства у всіх його проявах. Педагоги ділилися досвідом роботи у даному напрямку.

У виступі Холодило О.В., головного спеціаліста Семенівського районного центру зайнятості, озвучено проблему зниження рівня безробіття, як одного зі шляхів подолання насильства в сім’ї.

Тож за підсумками засідання випрацьовані рекомендації та надані пропозиції. На жаль, насильство у родині лишається однією з актуальних проблем нашого суспільства. Держава – основний суб’єкт протидії насильству, тому саме органи державної влади повинні формувати у суспільстві неприйняття насильства, вживати необхідних заходів для його запобігання та створювати систему захисту і подолання наслідків насильства.