Проведено правовий форум-театр “Насильство: сила чи безсилля” для студентів Академії державної пенітенціарної служби

24 листопада в Академії Державної пенітенціарної служби відбувся захід, присвячений Всеукраїнський акції “16 днів проти насильства” — цій надважливій і болісній темі, яка, на жаль, дуже часто замовчується або ігнорується. Для курсантів та викладачів Академії Наталія Шляхтур, Michael Kelly та Марина Забара (ГО «ОО МАРТ») провели захід «Разом проти насильства», під час якого обговорили і проблему гендерно обумовленого насильства і шляхи протидії.

Під час заходу учасники ознайомилися не тільки зі світовою статистикою та України в цілому, а й зі становищем саме в Чернігові, щоб показати, що це не просто цифри десь далеко. Це відбувається поруч, може саме в цю хвилину. За кожною цифрою стоїть чиясь доля.

Курсанти активно долучилися не тільки до обговорення теми, а й взяли участь в інтерактивних вправах, які були їм запропоновані. Хлопці та дівчата отримали 3 сценарії конкретних випадків з життя, в яких сталося або могло статися вчинення гендерно обумовленого насильства, і мали самостійно вирішити як вчинити в тій чи іншій ситуації. Звичайно, кожна ситуація була презентована у рольовій формі та обговорена у повному колі.

Захід підготували Шумна Лариса – доктор юридичних наук, завідуюча кафедрою теорії та історії держави і права, конституційного права Академії Державної пенітенціарної служби та Ірина Дорожкіна – радник директора П «НМЦ» профспілок, голова ГО «Спілка жінок Чернігівщини».