Розвиток МСП в області

27 листопада, за ініціативи Департаменту економічного розвитку Чернігівської обласної державної адміністрації, ГО «Спілка жінок Чернігівщини» у співпраці із Чернігівською регіональною торгово-промисловою палатою, Агенцією регіонального розвитку Чернігівської області та ДО «Регіональний фонд підтримки підприємництва по Чернігівській області» відбувся семінар для бізнес-спільноти Чернігівщини на тему «Про можливості підтримки малого і середнього підприємництва».

Відкриваючи семінар, заступник директора Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Світлана Полторацька детально зупинилась на наявних в області можливостях для розвитку малого і середнього підприємництва, прийнятих стратегічних та програмних документах у цій сфері, за підтримки проекту FORBIZ.

Також під час проведення заходу учасники дізналися, від провідних представників установ інфраструктури підтримки МСП області, про порядок та умови фінансування найбільш ефективних інвестиційних проектів суб’єктів малого і середнього підприємництва, міжнародні програми та проекти, в тому числі Програму Європейського Союзу — ERASMUS+, Європейську мережу підприємств (EEN), GIZ та про проект «Центр підтримки підприємництва, інновацій та стартапів».

Додатково фахівцями Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації поінформовано про інфо-сервіс Start Business Challenge, що надає покрокові інструкції з детальною інформацією про дозвільні документи, що необхідні для реєстрації бізнесу. Платформа тільки починає розвиватися, розробник ресурсу – неурядова організація «Офіс ефективного регулювання». Наразі розроблено більше ста кейсів.

Представниками бізнесу також було висловлено чимало слушних пропозицій, запропоновано проведення подібних семінарів на постійній основі, оскільки такі заходи дають можливість не лише дізнатися про нововведення у цій сфері, а й отримати конкретні відповіді на свої запитання.