Студентська молодь обговорила проблему насильства

В рамках відзначення Міжнародної акції «16 днів проти насильства» за ініціативи Центру ґендерної освіти Чернігівського національного технологічного університету і підприємства «Навчально-методичний центр» профспілок та за підтримки Департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської обласної державної адміністрації, громадських організацій «Спілка жінок Чернігівщини» й «Ліга ділових і професійних жінок України» було проведено дискусійну платформу «Світ без насильства: погляд молоді».

Організатори переслідували мету – привернути увагу студентської молоді до актуальних проблем забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків задля попередження випадків соціального насильства, різноманітних форм дискримінації. У заході взяли участь студенти і викладачі Чернігівського національного технологічного університету, Національного університету «Чернігівський колегіум» ім. Т.Г. Шевченка, Чернігівського інституту інформації, бізнесу і права.

Активну участь у заході взяли заступник директора Департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської облдержадміністрації, начальник управління у справах сім’ї та молоді Голуб В’ячеслав Львович, проректор з науково-педагогічної та виховної роботи Чернігівського національного технологічного університету Мельник Ольга Євгеніївна, голова громадської організації «Спілка жінок Чернігівщини» Дорожкіна Ірина Василівна, директор підприємства «Навчально-методичний центр» Федерації профспілкових організацій Чернігівської області Осадча Тетяна Василівна.

В ході дискусії піднімалися питання запобігання та протидії соціальному насильству, правового забезпечення подолання різноманітних форм дискримінації, аналізувалися прояви та шляхи подолання ґендерного насильства, розглядалися освітні практики в сфері запобігання дискримінації. Жвавий інтерес учасників викликало обговорення проблем сімейного насильства, проявів агресії у підлітковому та молодіжному середовищі. Слід зазначити, що студенти не тільки акцентували увагу на таких випадках, а й, намагалися, запропонувати шляхи та методи подолання таких ганебних явищ.

Слід підкреслити, що такі заходи забезпечують формування усвідомленого ставлення молоді до проявів різних форм дискримінації та насильства, а також сприяють залученню студентів до проведення інформаційних роз’яснювальних заходів для громадян різних категорій з метою підвищення обізнаності населення Чернігівського регіону з питань попередження насильства в сім’ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.

Дискусійна платформа пройшла у неформальній, дружній атмосфері, підняті питання викликали небайдужість у слухацької аудиторії, що сприяло жвавій дискусії.