У Козелецькій ОТГ пройшла зустріч з членами організації «Спілка жінок Чернігівщини»

18 липня у Козельці пройшла зустріч членів громадської організації «Спілка жінок Чернігівщини» з представниками Козелецької об’єднаної територіальної громади.

За круглим столом «Активна жінка – активна громада» учасники обговорювали ґендерні підходи в діяльності органів місцевого самоврядування, роль жіноцтва у розбудові громади, активізацію жіночого руху в Україні.

Дмитренко Олена Борисівна, Голова Козелецької ОТГ, розповіла про стан та перспективи розвитку громади. Представила місцевий жіночий актив та поділилась болючими питаннями сьогодення Козелецької громади.

Ірина Василівна Дорожкіна, Голова ГО «Спілка жінок Чернігівщини», привітала учасниць круглого столу, поділилась досвідом впровадження гендерних підходів у діяльність органів місцевого самоврядування. Наголосила на важливості створення у громадах жіночих організацій.

Людмила Кузьміна, очільник Управління державної реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти, яка є активним членом жіночої спілки, розповіла про проект Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!», покликаний захищати права людини.

Нагорна Руслана Василівна, начальник відділу з питань сім»ї та гендерної політики управління у справах сім»ї та молоді Чернігівської ОДА, у своєму виступі акцентувала на необхідності підвищення обізнаності населення з питань протидії торгівлі людьми за участю керівників суб’єктів національного механізму взаємодії протидії торгівлі людьми, місцевих органів влади. Ознайомила присутніх зі змінами внесеними до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України з метою реалізації положень Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами. Розповіла про статистику в області по цій тематиці. Дорожкіна Ірина Василівна, звернула увагу на необхідність впровадження гендерного аналізу населення для подальшого стратегічного планування діяльності ОТГ.

Кальницька Катерина Олексіївна, кандидат психологічних наук, доцент, керівник психологічної служби кафедри соціальних наук і технологій Чернігівського національного технологічного університету, цікаво, розгорнуто та доступно, в формі питань та відповідей, провела навчання з вирішення гендерних задач. Жінки Козелецької громади приймали жваву участь в обговоренні цієї теми, планували поточні та стратегічні гендерні задачі для покращення життєдіяльності своєї ОТГ.

Делегація ГО «Спілки жінок Чернігівщини» активно ділилась досвідом роботи своєї організації, наводила приклади позитивного впливу об’єднання жіночих зусиль. Побажала Козелецькій ОТГ миру та процвітання.