«Чернігівщина — Закарпаття: від кордону до границі — всі ми щирі українці!»

«Чернігівщина — Закарпаття: від кордону до границі — всі ми щирі українці!»
Мета проекту обмін досвідом залучення громадян до вирішення актуальних питань громади, виявлення та розкриття потенціалів розвитку територій, розвіювання стереотипів у жителів прикордонних північного та західного регіонів. Даний проект реалізується у рамках Програми національних обмінів за фінансування Європейського Союзу та Національного Фонду підтримки демократії (США).
З 10 до 12 січня у Благодійному фонді «Центр громадських ініціатив» (м. Перечин, Закарпатська обл.) тривало триденне стажування представників ГО «Спілка жінок Менщини» м. Мена Чернігівської області.
Так як БФ «Центр громадських ініціатив» має 20-річний досвід діяльності, а останні 3 роки фонд виконує роль регіонального ХАБу для ОГС, то ці знання стали надзвичайно корисні представникам ГО «Спілка жінок Менщини» для здійснення ними в подальшому ефективної діяльності.

Для представників громадськості Менщини у перший день стажування 10січня 2018 року було проведено навчальний тренінг «Організаційний розвиток ОГС. Політики і процедури». Тренери Елеонора Вишняк та Наталія Белей. Для членів «Спілки жінок Менщини» фактично були відкриті нові перспективи діяльності, надано поради з наступних етапів розвитку організації, визначення сфери її діяльності, форм і способів долучення до міжнародних проектів і програм для реалізації в різних галузях.
ГО «Спілка жінок Менщини» з Чернігівщини одним з напрямків роботи має розвиток внутрішнього туризму, тому після заверешення тренінгу для представників Менщини було організовано відвідання інформаційно – туристичного центру м. Перечин та сімейного курорту «Воєводино».
У другий день стажування 11 січня 2018 року Центром громадських ініціатив було організовано у м. Ужгород зустріч з керівником ГО «Моє Закарпаття» Наталією Степановою та представником «Клубу ділових людей» Андрієм Яким’яком. Обговорювали питання функціонування в Україні соціального підприємництва. У цей же день відбулась зустріч учасників стажувальної поїздки з директором Благодійного Фонду «Лемківська садиба» Любою Михайлівною Пекар та відвідання музею « Лемківська садиба».

У рамках стажувально-обмінної поїздки представників громадських організацій з м. Мена Чернігівської області до БФ «Центр громадських ініціатив» м. Перечин, у другий день стажування, відбулась публічна неформальна дискусійна зустріч з молоддю та представниками громадськості
Перечина.

У третій день стажування 12 січня 2018 року з метою вивчення кращих практик активізації громад меняни мали зустріч з Перечинським міським головою Іваном Погоріляком, який розповів про можливості співпраці влади та громадських організацій.
У цей же день відбулась зустріч з директором Фонду «Опіка» Іриною Іванівною Судаковою – це вивчення ще одного з напрямків діяльності громадських організацій на Закарпатті в цілому та Перечинщині зокрема.
Представники ОГС м. Мена ознайомились з досвідом співпраці і реалізації спільних проектів між БФ «Центр громадських ініціатив» та Перечинською районною бібліотекою, Перечинською гімназією.
Щовечора на Перечинщині, та вже повертаючись додому, ми, активісти з Чернігівщини, планували кроки, які важливо зробити для розвитку нашої організації та як запровадити вивчений досвід у своїх громаді по залученню громадян до змін у суспільстві і взагалі для впорядкування діяльності ГО «Спілка жінок Менщини». Обговорювали можливі напрямки діяльності організації, її стратегічне планування та пропозиції по майбутніх проектах, одним словом – були наснажені побаченим та почутим. Інформаційно-туристичні центри обох сторін урізноманітнять свою роботу в плані розвитку внутрішнього туризму – маємо багато нових цікавих ідей.